زندگی نامه حجت الاسلام و المسلمين دكتر محمد تقي انصاري پور

حجت الاسلام و المسلمين دكتر محمد تقي انصاري پور 
حجت الاسلام و المسلمين دكتر محمد تقي انصاري پور متولد شهرضا در سال۱۳۴۱ مي‌باشد. وي سال ۱۳۶۰ در رشته تجربي ديپلم گرفته و همان سال وارد حوزه علميه شد و در مدرسه منتظريه كه در سال ۶۳ به مدرسه شهيدين تغيير نام يافت در مدت ۹ سال دروس مقدمات و سطح را گذراند. 
در سال‌هاي بعد با شركت در دروس خارج فقه و اصول اساتيدي نظير حضرات آيات سيد كاظم حائري (از سال ۶۹ تا سال۷۴) مرحوم آيت الله شيخ جواد تبريزي و آيت الله شيخ جعفر سبحاني (از سال ۷۳ تا ۷۵) تحصيلات خارج را دنبال كرد و علاوه بر اين در يك دوره «كلام جديد» در مؤسسه آموزشي و پژوهشي امام خميني نيز ‌شركت داشته كه در ضمن دروس آن، دوره‌هاي زبان تخصصي و فن ترجمه و آشنايي با اديان را نيز گذرانده است. 
حجت الاسلام و المسلمين انصاري پور مهر ۷۸ از پايان‌نامه كارشناسي ارشد با عنوان ترجمه و نقد كتاب « Common Faith» اثر جان ديوئي دفاع كرد. در سال ۷۹ با شركت در آزمون دكتري در رشته كلام و اديان با گرايش فلسفه دين در مركز تربيت مدرس دانشگاه قم پذيرفته شد و پايان‌نامه دكتري خود را تحت عنوان «ارتباط خدا و انسان در قرآن و عهدين» ارائه و آن دفاع نمود. 
وي علاوه بر تحصيل، كار تبليغ را نيز در كنار درس دنبال مي كرده است و بيشترين حضور را در صحنه پاسخ به شبهات ديني داشته است. 
حجت الاسلام و المسلمين انصاري مديريت پروژه تهيه نرم‌افزار كتابخانه انگليسي در مركز كامپيوتري علوم اسلامي (سال‌هاي۷۶ و ۷۷) و همكاري در بخش انگيسي نرم‌افزار نورالجنان، و همچنين تدريس دروس معارف، بدايه الحكمه، تاريخ اديان، زبان تخصصي متون فلسفي و عربي معاصر در جامعه الزهرا (س) و دانشكده هدي در سوابق اجرايي خود دارد. 
از فعاليت هاي پژوهشي وي نيز مي‌توان به شركت در كنفرانس‌هايي مثل «اديان، صلح و المپيك» (يونان،مردادماه سال‌ ۱۳۸۳)، گفتگوي اسلام و مسيحيت ارتدوكس (تهران) گفتگوي اسلام و مسيحيت ارتدوكس (مسكو، مرداد ۸۷) اشاره كرد. 
بيش از يك دهه با مركز مطالعات اديان و مذاهب قم (دانشگاه فعلي) و در گروه مسيحيت همكاري داشته و در اين مدت به ترجمه، مقابله و ارزيابي مقالات مرتبط با مسيحيت، و نيز برخي فعاليت‌هاي پژوهشي ديگر مشغول بوده است. 

 

 

 

موضوع: