یاد خدا از مهمترين عوامل زندگي با نشاط

حجت الاسلام و المسلمین محمد علی فرشاد؛

حجت‌الاسلام والمسلمين فرشاد با بيان اينكه يكي از مهمترين عوامل زندگي گوارا و با نشاط ياد خداست، گفت: قرآن در يكي از آيات تصريح مي كند كسي كه از ياد من روي برگرداند زندگي اش روي آرامش و آسايش نخواهد داشت بنابراين با ياد خدا مي توان زندگي را گوارا و با نشاط كرد.
حجت‌الاسلام والمسلمين فرشاد در جمع زايران كربلاي حسيني در سرداب حرم ابالفضل العباس با بيان اينكه ذكر و ياد خدا تنها ياد زباني نيست، اظهار داشت: بايد اين ياد خدا در زندگي فرد جاري و ساري باشد و همواره خود را در محضر پروردگار ببيند و از هر آنچه كه او را از خدايي بودن غافل مي كند، پرهيز كند.
خطيب بعثه مقام معظم رهبري با تأكيد بر اينكه ما را به اين دنيا آورده اند كه با معيارهاي درست زندگي كنيم تا قيمتي شويم، گفت: نبايد به هر قيمتي زندگي كنيم و خود را به بهاي ناچيز دنيا بفروشيم و اگر اينگونه بوديم مي توانيم رنگ خدايي گرفته و زندگي ما سراسر نشاط و زيبايي مي شودو اتفاقي در زندگي ما را نگران و ناراحت نمي كند و تنها غفلت از ياد خداست كه ما را دچار استرس مي كند.
حجت‌الاسلام والمسلمين فرشاد به اشاره توصيه قرآني علامه طباطبايي گفت: سال ها پيش در حرم مطهر كريمه اهل بيت در قم هنگامي كه از صاحب كتاب شريف الميزان درخواست يك موعظه و نصيحت قرآني كردم، او كه سال ها در قرآن غرق شده بود، با اين آيه مرا نصيحت كرد و گفت: "فاذكروني اذكركم" يعني خداوند در قرآن به ما توصيه كره است كه به ياد خدا باشيم تا پرودگار ما هم به ياد ما باشد.
وي يكي ديگر از عوامل نشاط در زندگي را توجه به نعمت هاي خداوند عنوان كرد و افزود: نعمت هاي فراواني خداوند به ما ارزاني داشته است كه بسياري از آنها به علت غفلت ما مورد توجه قرار نمي گيرند و بايد با كمي تأمل و تدبر در خلقت اين نعمت هاي بزرگ را فراموش نكنيم چه اينكه هنگام بيماري ها برخي از همين نعمت هاي بيشمار را متوجه مي شويم در حالي كه تا قبل از بيماري به آنها توجه نداشتيم.
وي با اشره به تحركات دشمنان براي حذف قرآن از زندگي مسلمانان گفت: اين قرآن بايد كتاب زندگي و قانون زندگي ما باشد تا با استفاده از رهنمودهاي آن زندگي بانشاط و گوارايي را تجربه كنيم و اگر از اين قرآن دور شويم، به نوعي از كتاب راهنماي زندگي دور شده ايم و بايد به دنبال راه هاي كاذب شادابي و نشاط برويم كه پايان آنها خسران است.
منبع: http://aghigh.ir

موضوع: