توجه به فروع در مساله مهدویت سبب انحراف از اصل آن می شود

حجت الاسلام و المسلمین قادری؛

حجت الاسلام و المسلمین میرتقی قادری، محقق و پژوهشگر حوزوی و نخبه تبلیغی در حاشیه نشست مهدویت در گفتگو با خبرنگار بلاغ گسترش مطالعه کتب مفید در زمینه مهدویت را یکی از راهکارهای مقابله با شبهات برشمرد.
حجت الاسلام و المسلمین قادری گفت: برای گسترش تفکر صحیح و اعتقادات مبتنی بر عقلانیت باید در جامعه اقداماتی انجام دهیم و افراد را در مقابل شبهات آسیب ناپذیر کنیم.
وی افزود: افراد جامعه نیاز به شناخت بیشتر و بهتر در مورد امام زمان(عج) دارند و باید در این زمینه مطالعه کنند. البته از آنجایی که کتاب‌های مختلفی با سطوح متفاوت وجود دارند؛ ضروری است که کارشناسان با بررسی کتاب‌های مختلف موارد مناسب را به مردم معرفی کنند تا افراد جامعه دچار انحراف نشوند.
استاد حوزه علمیه قم با تأکید بر اجتناب از ورود به زمینه‌هایی که موجب انحراف می‌شوند اظهار داشت: مبلغان و کارشناسان بهتر است از معرفی کتاب‌هایی که با روش‌های عملی به دنبال ملاقات با امام زمان(عج) است اجتناب کنند؛ چرا که اینگونه کتاب‌ها پرسش های زیادی برای مخاطبان ایجاد می‌کند و اگر هدایت لازم صورت نگیرد باعث انحراف می‌شود.
این نخبه تبلیغی با اشاره به ظرفیت‌های تبلیغی در مباحث مهدویت افزود: رسانه ملی می‌تواند مردم را برای مطالعه کتاب‌های مفید مهدویت سوق دهد. همچنین مبلغان،‌استادان دانشگاه و مدرسه‌ها نیز می‌توانند نقش بسزایی در سوق دادن مردم به سمت کتاب‌های مفید مهدویت، ایفا کنند.

موضوع: