ضعف اعتقادی عامل انحرافات در مسئله مهدویت است

حجت الاسلام و المسلمین صمدی یزدی؛

حجت الاسلام و المسلمین اکبر صمدی یزدی، نخبه تبلیغی، در حاشیه نشست «مهدویت؛ فرصت‌ها و چالش‌ها» در گفتگو با خبرنگار بلاغ علت بسیاری از انحرافات را ضعف باورهای دینی دانست و بر دقت و توجه بیشتر به مسائل اعتقادی و تعمیق باورهای دینی تاکید کرد.
حجت الاسلام صمدی یزدی گفت: بررسی تاریخ ثابت می کند که ضعف باورهای دینی یکی از عوامل انحرافات از مسیر بندگی بوده است. لذا هر برنامه ای جهت تعمیق باورهای دینی مهم است.
وی افزود: از جمله مسائلی که لازم است مورد توجه قرار گیرد، عقاید در موضوع مهدویت است که بسیاری از آسیب ها و انحرافات به دلیل ضعف در همین عقاید و مسائل مهدویت است که خود حوزه وسیعی دارد.
استاد حوزه با اشاره به نشست مهدویت اظهار داشت: برگزاری این نشست بسیار برنامه مهم و جالبی بود که برای نخبگان آثار و فوایدی بسیاری داشت و برای بازدهی بیشتر این جلسات توجه به محتوا اهمیت دارد.
وی افزود: نکات خوبی در این نشست مطرح شد که باعث آمادگی بیشتر نخبگان تبلیغی می شود و مبلغان با استفاده از این نکات می توانند مخاطبان تبلیغی خودشان بهتر و بیشتر از مسائل مهدویت مطلع کنند.
نخبه تبلیغی در تشریح جزئیات نشست مهدویت عنوان کرد: تخصصی بودن نشست مهدویت و سخنان ارزشمند آیت الله نجم الدین طبسی بسیار عالی بود و نکات بسیار مهم و ارزشمندی در جلوگیری از انحرافات بیان شد که به نظر می رسد برگزاری چنین نشست هایی در طلیعه ایام تبلیغی بسیار مفید خواهد بود و امیدواریم که اینچنین نشست هایی ادامه ییدا کند.

موضوع: