تقسيم اوقات شبانه روز براي تقرب به پروردگار

حجت الاسلام و المسلمین محمد علی فرشاد؛

خطيب بعثه مقام معظم رهبري با اشاره به روايتي از امام كاظم(ع)، چگونگي تقسيم اوقات شبانه روز را تشريح كرد.
وارث: حجت الاسلام والمسلمين فرشاد در صحن حرم مطهر امامين جوادين عليه السلام با اشاره به روايتي از امام موسي ابن جعفر عليه السلام كه فرمودند بكوشيد اوقات خود را چهار قسمت كنيد، اظهار داشت: مناجات با خدا يكي از آن چهار قسمت است كه اوقاتي از شبانه روز را به ياد خدا و براي خدا قرار دهيم و افزون بر انجام واجبات، اعمال مستحبي را هم فراموش نكنيم.
وي ادامه داد: زيارت حضرات معصومين و درخواست شفاعت در پيشگاه الهي هم به نوعي در اين بخش قرار گيرد كه بايد در روز اوقاتي را براي اين كار قرار دهيم و با توسل به ائمه طاهرين خودمان را به خدا نزديك تر كنيم.
حجت الاسلام و المسلمين فرشاد كسب روزي حلال را بخش ديگري از اوقات روز بنابر فرمايش امام كاظم عليه السلام عنوان كرد و گفت: معاشرت با برادران و افراد مورد اعتماد كه عيب هاى شما را به شما مى ‏فهمانند و در دل به شما اخلاص مى ‏ورزند سومين بخش روز را بنابر اين حديث تشكيل مي دهد تا بخش اجتماعي عمر را تأمين كند.
خطيب بعثه مقام معظم رهبري خاطرنشان كرد: آن امام همام قسمتى را هم براى درك لذّت هاى حلال و تفريحات سالم عنوان كرد و افزود: به وسيله انجام اين تفريحات است كه بر انجامِ وظايف آن سه قسمت ديگر توانا مى ‏شويد.

 

موضوع: