فلسفه زيارت رسيدن به باور است

حجت الاسلام و المسلمین محمد علی فرشاد؛

زيارت مقدمه‌اي براي رسيدن به باور است، بنابراين با باور به رحمت و بخشندگي خداوند متعال، خالصانه توبه كرده و خود را از آلودگي‌هاي وجودي پاك كنيم.
عقیق: حجت الاسلام محمدعلي فرشاد يزدي، سخنران بعثه مقام معظم رهبري در مراسمي با حضور زائران قمر بني هاشم (ع)، دستورات اسلام را سازنده خواند و خواهان مطالعه رساله عمليه از سوي مردم شد.
وي در تبيين فلسفه نيت با بيان اينكه نيت ركن عبادت و به معناي توجه قلبي است، نيازي به گفتن زباني ندارد، توصيه كرد: زائران اباعبدالله الحسين (ع) رساله عمليه را به عنوان يك واجب و فريضه در كنار دعا و قرآن، مطالعه كنند كه آشنا شدن با معارف دين از واجبات است.
سخنران بعثه مقام معظم رهبري در ادامه از تلاش صدها ساله علماي شيعه در دفاع و حراست از كيان تشيع تقدير كرد و با نام بردن از شيخ مفيد به عنوان نمونه‌اي از فحول علماي شيعه اظهار داشت: علماي شيعه با تربيت شاگردان و تأليف كتاب‌هاي مختلف، از كيان تشيع به خوبي حفاظت كردند.
وي در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به روايتي از امام علي (ع) به اين مضمون كه هركس با تمام وجود حرف خدا را باور كند، اهل نجات است، گفت: متأسفانه اعتقاد و باور به خداوند متعال در زندگي بشر كمرنگ شده است، بايد باورها را تقويت كنيم.
حجت الاسلام فرشاد يزدي فلسفه زيارت حضرت سيدالشهدا (ع) را رسيدن به باور دانست و تصريح كرد: زيارت مقدمه‌اي براي رسيدن به باور است، بنابراين با باور به رحمت و بخشندگي خداوند متعال، خالصانه توبه كرده و خود را از آلودگي‌هاي وجودي پاك كنيم.
منبع:حج

 

موضوع: