زندگینامه

علل وجود انسان های ناقص الخلقه

یکی از پرسشهای اعتقادی این است که چرا خداوند بعضی از انسانها را ناقص آفریدهاست؟
طبق بیان آیات و روایات، فطرت انسان بر نیکی و خیر بنا نهاده شده است و بشر با فطرت و سرشت نیکوی الهی خلق شده است و هیچ فطرت بد و سرشت ناروا در کار نیست؛ زیرا هدف خداوند از خلقت انسان، تکامل و رشد او است و نیز او ارحم الراحمین است و با هیچ کس دشمنی ندارد.
خداوند درباره آفرینش انسان می فرماید:
«لَقَدْ خَلَقْنَا الاِْنْسانَ فی اَحْسَنِ تَقویم»؛(1) «ما انسان را به بهترین شکل آفریدیم.»

زندگینامه حجت الاسلام و المسلمین حافظ نجفی

نام: حافظ
نام خانوادگی: نجفی
شهرت: حافظ نجفی زنجانی
آدرس وب سایت: http://hnz43.blogfa.com
تخصص ها: فقه و اصول ، علوم حدیث ، تفسیر
زندگی نامه

کلمات کلیدی: 

سپهسالار عشق

زندگانى حضرت ابوالفضل(ع) دائرة‏المعارفى است که چگونه زیستن و آگاهانه رفتن را به ما مى‏آموزد و فرصت دستیابى به مقام آدمیت را هموار مى‏سازد.
در این نوشتار، از رهگذر تربیت عباس(ع)، پرتوى از فروغ معنویت امام على(ع) و جلوه‏اى از روشنى ولایت ام‏البنین(علیها السلام) در پرورش فرزند نصیب انسان مى‏شود و آینه‏اى از روشنایى فضایل ابوالفضل(ع) دیدگان آدمى را نورانى مى‏کند.
با هم به مدینه مى‏رویم تا از کوچه‏هاى بنى‏هاشم به سراى امیرمؤمنان(ع) پاى دل گذاریم و از آغازین لحظه‏هاى زندگانى پور دلبندش عباس(ع) با او همراه شویم.
طلوع ماه در مدینه

زندگینامه حجت الاسلام و المسلمین اکبر صمدی شاه آباد

اکبر صمدی شاه آباد محل تولد : تفت شهرت تابعیت : ایران تاریخ تولد : 1340/4/17 زندگینامه علمی در سال 1352 وارد حوزه علیمه یزد شدم پس از گذراندن مقدمات و مقداری از سطح در سال 1358 به حوزه علمیه قم مشرف شدم و نزد اساتید ذکر شده بهره مند شدم. از آنجا که از ابتدا به امر منبر و تبلیغ علاقه زیادی داشتم به این امر مقدس روی آموردم که به لطف خداوند در این زمینه موفق بودم به گونه ای که در شهرهای مختلف کشور منبر رفته و می روم و گاهی ایام تبلیغی را از یکسال قبل وعده می دهم .

زندگینامه حجت الاسلام و المسلمين سيد محمد تقي قادري

سيد محمد تقي قادري فرزند مير حسين در سال ۱۳۳۷ در روستاي پشتكوه از توابع استان ساري به دنيا آمد.
از سال ۱۳۵۹ تا ۱۳۷۵ درس خارج فقه و اصول را در محضر اساتيد بزرگ حوزه علميه قم، حضرات عظام فاضل لنكراني و شيخ جواد تبريزي گذرانده است.
در همين دوران، منطق و فلسفه (منظومه سبزواري، بدايه و نهايه و اسفار) را در محضر اساتيد بنام حضرت آيات جوادي آملي، حسن زاده، انصاري شيرازي، مصباح و ابراهيم اميني و مباحث معرفتي را در محضر آيت الله شهيد بهشتي تلمذ كرده‌ است.

زندگینامه آیت الله سید حسین موسوی زنجانی

معظم له درسال 1336 در روستایی در اطراف زنجان در یک خانواده اصیل ومذهبی ديده به جهان گشود .در سال 1349 وارد حوزه علمیه زنجان و دروس مقدماتى را با موفقيت به پايان رسانيد وپس از آن در سال 1352 وارد حوزه علمیه قم شدند .
اساتید معظم له از جمله
1 ـ آيت اللّه العظمى مرجع عالى قدر آقاى فاضل لنکرانی
2 ـ آيت اللّه العظمى مرجع عالى قدر آقاى مشکینی
3ـ آيت اللّه العظمى مرجع عالى قدر آقاى ميرزا میرزا جواد تبریزی
4 ـ آيت اللّه العظمى مرجع عالى قدر آقای سبحانی
5 ـ آيت اللّه العظمى مرجع عالى قدر آقاى نوری همدانی

زندگینامه حجت الاسلام و المسلمین نجف لک زایی

رِئیس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی و استاد تمام گروه علوم سیاسی دانشگاه باقر العلوم (ع)
نجف لك زايى در سال 1348 متولد شد. وى هم زمان با تحصيل در حوزه علميه، از سال 1360 تا 1382، موفق شد تا تحصيلات دانشگاهى خود را در رشته علوم سياسى در مقاطع كارشناسى، كارشناسى ارشد و دكترى به پایان برساند . هم اکنون استاد تمام علوم سیاسی دانشگاه باقرالعلوم علیه السلام و رئیس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی و معاون پژوهشی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم است.
زندگی نامه علمی نجف لک زایی
رئیس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی

زندگینامه حجت الاسلام و المسلمین علی اصغر قائمی

حجت الاسلام و المسلمين علي اصغر قائمي متولد سال ۱۳۳۴ در شهرضا مي‌باشد. ايشان در زمينه اخلاق اسلامي تخصص دارد. ۲۰ سال تدريس منطق، اصول، سيره تربيتي، اخلاق و عقايد و ۱۲ سال همكاري با رسانه ملي از جمله فعاليت‌هاي حجت الاسلام قائمي است. كتاب اصول اعتقادات در ۴۰ درس (از كتب درسي حوزه) از تأليفات استاد قائمي است. ايشان در برنامه‌هاي «و اما فردا» و «شبستان» راديو معارف به عنوان كارشناس حضور داشته‌اند.

 

 

زندگینامه حجت الاسلام و المسلمین رجبعلی(احمد) زمانی

حجت الاسلام و المسلمین رجبعلی (احمد) زمانی در سال ۱۳۴۸ پس از شرکت و قبولی در امتحانات عمومی حوزه علمیه مشهد که تحت سرپرستی مرحوم آیت الله العظمی میلانی برگزار میگردید،  در مدرسه معظم له مشغول به تحصیل شد و سطوح اولیه حوزه را به مدت پنج سال در محضر اساتیدی همچون حجج اسلام نجفی، اسلامی، نقیبی، بنی هاشم (ره) و اختری گذراند.
سپس دروس سطح عالی حوزه همچون مکاسب و رسائل را در خدمت اساتید گرانقدر حجج اسلام آهنیان، محسنی، محقق و آیت الله رضازاده و فلسفی (ره) تلمذ کرده و پس از آن در سال ۱۳۵۴ عازم قم گردید تا از محضر اساتید حوزه علمیه قم استفاده کند.

صفحه‌ها