اخبار

یادگذشتگان

بسم الله الرحمن الرحیم و صلی الله علی محمد و آله الطاهرین
عشق از من و نگاه تو تشکیل می‌شود * * * گاهی تمام من به تو تبدیل می‌شود
وقتی به داستان نگاه تو می‌رسم * * * یک باره شعر وارد تمثیل می‌شود
ای عابر بزرگ که با گام‌های تو * * * از انتظار پنجره تجلیل می‌شود
تا کی سکوت مبهم شب‌های انتظار * * * بر دیدگان غم زده تحمیل می‌شود
آیا دوباره مثل همان سال‌های پیش * * * امسال هم بدون تو تحویل می‌شود
بی شک شبی به پاس غزل‌های چشم تو * * * بازار بزم و قافیه تعطیل می‌شود

نسبت ميان عفاف و حجاب

بسم الله الرحمن الرحیم
و صل الله علی محمدٍ و آله الطاهرین
حتي به خنده‌اي شده، مهمانمان كنيد *** زلفي نشان دهيد و پريشانمان كنيد
از ما مسافران قدم دور خود زدن *** سلمان شدن گذشت، مسلمانمان كنيد
يك نور واحديد، كه در چهارده افق *** تكرار مي‌شويد كه حيرانمان كنيد
آقای شریعتی: سلام می‌گویم به همه‌ی بیننده‌های خوبمان، خانم‌ها و آقايان، ايام مبعث نبي مكرم اسلام بر همه مبارك باشد. انشاءالله به بركت نام و ياد حضرت رسول(ص) باقيمانده ماه رجب بر همه‌‌ي ما پر بركت و محترم باشد. حاج آقاي ماندگاري سلام عليكم و رحمة الله.

توفیق بندگی خدا

بسم الله الرحمن الرحیم و صلی الله علی محمد و آله الطاهرین
هرچقدر این خاک باران خورده و تر می‌شود *** بیشتر از پیشتر جانش معطر می‌شود
این حریم آسمانی گنبدش فیروزه‌ای است *** روز و شب مفروش با بال کبوتر می‌شود
هر رواقش آینه در آینه نور است نور *** صحن در صحنش صلاه ظهر محشر می‌شود
دل تمنا می‌کند باب الکرم را عاقبت *** با امام مجتبی اینجا میسر می‌شود
قال باقر، قال صادق می‌نشیند بر زبان *** دور تا دور حرم یک روز منبر می‌شود
کربلا هم می‌رسد اینجا لبی را تر کند *** طرح سقاخانه‌ها روزی مقدر می‌شود

تقوا

بسم الله الرحمن الرحیم و صلی الله علی محمد و آله الطاهرین
شریعتی: سلام می‌کنم به همه شما هموطنان عزیزم، بیننده‌ها و شنونده‌های عزیزمان. انشاءالله هرکجا که هستید سلامت و پاینده باشید. حاج آقای ماندگاری سلام علیکم خیلی خوش آمدید.  

پرسش و پاسخ

اخیرا گزارشی در یکی از شبکه ای ماهواره ای دیدم که بیان می کرد که ویتامین دی از طریق خورشید به پوست بدن می رسد و نتیجه ی این گزارش این بود که حجاب برای پوست خانم ها مضر است و باعث ضربه زدن به سلامتی آنها می شود. این گزارش دلسوزانه از زنان و دختران می خواست در صورتی که نگران کمبود ویتامین دی بدن شان هستند حجاب را کنار بگذارند. نظر شما در این مورد چیست؟

هر مؤمنی تا قیامت مدیون سیدالشهدا است

حجت الاسلام عالی گفت: بعد از رحلت پیامبر، انحرافی بسیار بزرگ در دین به وجود آمد لذا امیرالمؤمنین، امام حسن، امام حسین و حضرت فاطمه، مأموریت داشتند اصل دین را حفظ کنند. تا زمان امام حسین و شهادت ایشان، این ماموریت تثبیت شد.

فرهنگ اضطرار

باید فرهنگ اضطرار به حجت خدا جایگزین فرهنگ غفلت شود. متاسفانه فرهنگ و تمدن جاهلی ما که توسط صهیونیسم ساخته، تولید و به جهان صادر می شود، سعی می کند که دردهای انسان را بپوشاند و دغدغه کاذب را جایگزین آن کند.
عقیق:قطـعاً از شـرایط استجـابت دعـا اضـطرار است. رسیدن به این حالت، حالت استجـابت دعـا است و برای ظـهور چاره ای جز ایجـاد اضـطرار نیست و ما شیـعـیان و منتـظران چون هنـوز به حالـت اضـطرار نرسیده ایم،یا از این مضـطـر بودن خود غافـل و گرفتار زرق و برق دنیا شده ایم، چگونه می توانیم توقّع فرج وگشایش را داشته باشیم!

تفاوت شیعیان آخرالزمان و شیعیان زمان ائمه

براساس روایت امام سجاد (ع) بهترین شیعیان، شیعیان آخرالزمانی هستند که قائل به امامت آنها بوده، منتظر ظهورند و غیبت برایشان به منزله شهود است.
عقیق:حجت‌الاسلام مسعود عالی (کارشناس مسائل اخلاقی و اجتماعی): اهل بیت(ع) در ادعیه به ما آموختند از خدا بخواهیم جزو یاران امام عصر (عج) باشیم. در تعقیبات نماز صبح دعایی کوتاه وجود داردکه ابتدائش با «اللهم بلّغ مولای صاحب‌الزمان» آغاز در واقع نوعی تجدید بیعت با امام زمان (عج) است.

هجرت امام رضا(ع) ایران را پایگاه تشیع کرد

قبل از امام رضا(ع) معرفت به اهل بیت(ع) خیلی سطحی و کم بود و معمولاً خواص این معرفت را داشتند. لذا بعد از امام رضا (ع) شیعه قابلیت پیدا کرد که زیارت جامعه کبیره را درک کند.
عقیق: مراسم جشن ایام میلاد امام رضا(ع) با سخنرانی حجت الاسلام عالی,شعرخوانی محمدحسن فیضی و محمود حبیبی کسبی و مداحی حاج مجید شعبانی,حاج محسن عرب خالقی و کربلایی محمدرضا دولابی در هیئت الزهرا(س) برگزار شد.
در ادامه گزیده ای از سخنان حجت الاسلام عالی را بخوانید:

چه زمانی فرعون درون فعال می شود؟

سرپرست مرکز جامع علوم انسانی گفت: برخی افراد به دلیل عدم خودسازی، زمانی که به موقعیت و مقامی می رسند، دچار لغزش می شوند و به تعبیری«فرعون در وجودشان است، اما مصرشان هنوز مهیا نشده است».
عقیق:حجت‌الاسلام والمسلمین مسعود عالی، در جمع طلاب یزدی، در مسجد مدرسه علمیه مصلی، اظهار داشت: در اسلام گوشه گیری جایز نمی باشد، اما کناره گیری از مردم در زمان های محدود به منظور خود سازی و مناجات و بندگی ذات حق تعالی، اشکالی ندارد و هر پیامبر و وصی پیامبری مدت کمی از عمر خود را دور از مردم به سر برده اند و به خودسازی و نماز و راز و نیاز و فکر و ذکر پرداخته اند.

صفحه‌ها